Високий рівень холестерину в крові збільшує ризик розвитку небезпечних захворювань серцево-судинної системи. При цьому про холестерину досі існує безліч помилок та міфів. Основні з них розвіяли спеціалісти.

Холестерин не турбує дітей

Високий рівень холестерину може передаватися у спадок. Це називається сімейною гіперхолестеринемією. Діти з цим генетичним захворюванням схильні до високого ризику серцевих захворювань.

Не потрібно перевіряти рівень холестерину до середнього віку

Американська кардіологічна асоціація (American Heart Association) рекомендує всім дорослим у віці 20 років і старше перевіряти рівень холестерину кожні чотири-шість років, доки ризик залишається низьким.

Погані люди не мають високого рівня холестерину

У людей із надмірною вагою частіше виявляють високий рівень холестерину, проте у худих людей цей показник також може бути підвищеним. Тому рівень холестерину необхідно перевіряти регулярно незалежно від ваги, дієти, фізичної активності.

Читайте також:  3 симптоми дозволяють дізнатися про небезпечне підвищення тиску без тонометра

З ліками не потрібно змінювати спосіб життя

Ліки можуть допомогти контролювати рівень холестерину, але зміна дієти та способу життя – найкращий спосіб знизити ризик серцевих захворювань та інсульту. Щоб знизити рівень холестерину, фахівці рекомендують дотримуватися здорової для серця дієти та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень аеробним вправам середньої або високої інтенсивності.

Можна без побоювань їсти продукти “з низьким вмістом холестерину”

Етикетка з інформацією про ціну продукту допоможе при виборі продуктів, корисних для серця, якщо знати, на що звертати увагу.

Багато продуктів, що рекламуються як “продукти з низьким вмістом холестерину”, містять велику кількість насичених або трансжирів, які навпаки підвищують рівень холестерину в крові. Тому важливо дивитися, скільки насичених жирів, трансжирів і загальної кількості калорій міститься в порції.

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка дієта знижує ризик діабету другого типу