Клінічний нейробіолог доктор Елізабет Філіпс попереджає, що нестача води шкодить організму, зокрема сприяє порушенням когнітивного характеру.

Лікар Філіпс розповіла в інтерв’ю, що поширені серед людей звички можуть серйозно шкодити головному мозку. Однією з них експерт вважає недостатнє споживання чистої питної води – джерелами вологи у багатьох випадках є калорійні напої. Люди часто недооцінюють ту небезпеку для здоров’я, яку є недостатнім питвом води, каже доктор Філіпс.

«Зневоднення навіть на один-три відсотки може призвести до зниження активності нейронів головного мозку, порушення когнітивних функцій, поганого настрою та втоми», – констатує нейробіолог.

Ще одна поширена звичка, яка шкодить мозку, – це споживання великої кількості рафінованих вуглеводів, які здатні підвищувати рівень цукру в крові.

«Довгі проблеми з рівнем цукру в крові та інсуліном не тільки збільшують ризик розвитку діабету 2 типу, але й ушкоджують мозок – першими симптомами цього стають туман у голові, втома та поганий настрій», – нагадує вчений.

Крім надлишку цукру та нестачі води на здоров’я мозку також впливають гормони стресу. Багато наукових даних кажуть, що, зокрема, гормон стресу кортизол може змінювати структуру мозку.

«Якщо ви прокидаєтеся з почуттям втоми протягом трьох або більше днів, це явна ознака того, що ваш мозок зазнає негативного впливу і бореться з ним. Ви також можете помітити, що почуваєтеся дратівливішим, не можете зосередитися», – підказала нейробіолог.

Як покращити здоров’я мозку: поради доктора Філіппс.

  • Привчити себе певному режиму сну, коли засинання і пробудження відбуваються одночасно.
  • Включити до свого раціону здорові жири, зокрема, омега-3, що підсилюють мозкову діяльність: їх джерела – жирна риба, насіння льону, яйця, горіхи, авокадо, нерафіновані рослинні олії.
  • Фізична активність важлива здоров’я мозку, але надлишок навантажень може створювати додатковий стрес – важливо не перевтомлюватися.
  • Дуже корисно гуляти на свіжому повітрі – це один із найкращих способів дати мозку необхідний йому кисень.