Часом милі пухнастики можуть перетворитися на справжню загрозу для людини. Адже існує ряд захворювань тварин, які передаються від них людям. Які саме, розповімо в нашому матеріалі.

Анторпозоонози

Хвороби, якими можуть хворіти як люди, так і тварини, відносяться до категорії антропозоонозних інфекцій. За ними ведуть суворий епідеміологічний і ветеринарний контроль. Кожен виявлений випадок вважається екстраординарною ситуацією. Примітно, що хвороби можуть передавати як дикі, так і домашні тварини — кішки, собаки, велика рогата худоба. У деяких випадках захворювання вимагає негайного реагування, так як є ризик пандемії чи епідемії. Розглянемо докладніше хвороби тварин, які передаються людині.

Хвороба Лайма

Це одна з найвідоміших хвороб, що передаються людині. Вона викликається бактеріями Borrelia burgdorferi через укуси заражених кліщів. Із захворюванням можуть зіткнутися кішки, собаки, людина, велика рогата худоба. Найбільш часто бактеріями заражені ще гризуни, їжаки.

Хвороба Лайма тісно пов’язана з такими неприємностями, як ураження нирок, зору у собак і коней, артрит. Зрозуміло, ймовірність сильно нашкодити людям висока. Від інфікованих тварин людина не заражається, рознощиками є кліщі. Хвороба вкрай важко піддається лікуванню, тому слід дотримуватися профілактичних заходів.

Бруцельоз

Цю хворобу викликають бактерії бруцели. Вони виявляються у оленів, лосів, диких свиней. Інфекція поширюється на домашніх свиней, велику рогату худобу, собак. Останні, до речі, мають власні види бруцелл, які вражають репродуктивну систему. У людей хвороба зустрічається не дуже часто. Серед симптомів-лихоманка, втома, головний біль, депресія, набряк яєчок і артрит. Найчастіше людина заражається від молочних продуктів. На жаль, лікування вимагає тривалого часу, але при цьому ймовірність одужання вкрай висока.

Продовження на наступній сторінці: 1 2