Дієтолог, фахівець з раціонального харчування, Лікар-Фізіотерапевт Марина Вауліна розповіла, яке м’ясо вважається небезпечним для здоров’я людини.

Найголовніше, за її словами, звертати увагу на м’ясо, яке продають у вакуумній упаковці, навіть якщо це так звані елітні сорти, наприклад, «мармурове» м’ясо. Справа в тому, що чим довше термін придатності продукту, чим далі країна-виробник, тим більше в цьому м’ясі консервантів. До того ж, швидше за все, його кілька разів заморожували і розморожували.

Що стосується делікатесів, то їх можна їсти, але рідко, саме як делікатеси, а не повсякденну їжу. Покупне м’ясо не повинно бути підсмаженою, готуватися з надлишком спецій, жиру і солі.

Найбільш важкий для шлунка людини жир – гусячий, зазначає медик. Також важко сприймаються качка, жирна баранина, свинина.

При цьому навіть відмінно приготований свинячий шашлик містить жир в м’язових волокнах, який насичений частками диму, в ньому присутні канцерогенні речовини, – підкреслює Вауліна.

За її словами, до копченостей варто ставитися насторожено. Навіть натурально копчені кури, ковбаси шкідливі. Також дієтолог застерегла батьків від покупки копчених ковбасок і нарізок м’ясних продуктів дітям.