Певні види продуктів краще повністю виключити з раціону, вважає лікар. Зокрема, слід повністю відмовитися від вживання ковбас і сосисок.

Терапевт-ендокринолог Фатіма Дзгоєва порадила відмовитися від вживання ковбас і сосисок, а також звести до мінімуму червоне м’ясо і напівфабрикати. Вживати в їжу червоне м’ясо лікар рекомендує раз на тиждень (до м’яса птиці це не відноситься).

Крім цього, представник МОЗ вважає важливим скорочувати споживання білого рафінованого цукру – зробити це слід перш за все за рахунок відмови від глибоко переробленої їжі і напівфабрикатів.

Цукор, що міститься в натуральних продуктах, навпаки, корисний, зазначає експерт. Прикладом такого корисного цукру є олігосахариди, що містяться в молочній продукції. Правда, здатність до ферментації молока організмом може змінюватися з віком. Фатіма Дзгоєва пояснила, що на відміну від молока кисломолочні продукти перетравлюються легше.

Лікар також зазначила, що потрібно привчати себе відмовлятися від активного споживання солі – її надлишки скорочують людині життя.

У свою чергу курячі яйця лікар МОЗ назвала корисними для організму. Їх можна їсти щодня по одному яйцю, краще звареному некруто.

Ще фахівець рекомендує обов’язково вживати в їжу крупи і цільнозерновий хліб – ці продукти забезпечують організм вітамінами групи В.

Джерело: МедікФорум