Кредитна фірма LendEDU, США, і експерти сайту money.co.uk перевірили, наскільки брудні гроші і пластикові карти насправді. Як з’ясувалося, на них виявлені смертельні супербактерії. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні The Sun.

У дослідженні перевірялися різного роду поверхні за оцінкою показника мікробів – чим вище число, тим брудніший зразок. Як з’ясувалося, деякі пластикові карти мали до 1206 одиниць в порівнянні з предметами в ресторанах, які повинні мати оцінку 10 або менше. Навіть стовп в метро виявився чистішим, ніж готівкові гроші в цьому відношенні.

У наступному аналізі експерти досліджували три найменування банкноти і монети, які знаходяться в обігу у Великобританії. Результати показали, що до 78% вони були покриті різними бактеріями. Дві з них є стійкими до антибіотиків супербактеріями, названими Всесвітньою організацією охорони здоров’я в якості основної загрози.

Читайте також:  Турбуєтеся про здоров'я свого мозку? Їжте ці сім продуктів

Фахівці також відзначили небезпечну тенденцію в плані того, що люди не миють руки після відвідування туалету, особливо це стосується громадських місць. Саме в цьому приміщенні можна підчепити патоген. Вчені з Оксфордського університету також прийшли до висновку, що звичайна банкнота може містити більше 26 000 типів бактерій, серед яких кишкова паличка.

Для мінімізації ризиків для здоров’я експерти радять протирати пластикові картки спеціалізованими засобами. По можливості використовувати безготівкові платежі. Дотримуватися правил гігієни.