Якщо у вас почали холоднішати і хворіти пальці рук, можливо, у вас синдром Рейно. Лікар-терапевт, кандидат медичних наук Олексій Хухрев пояснив, на що може хворіти людина, якщо в неї раптово почали холодніти руки.

За словами терапевта, якщо у людини руки холодні з дитинства, це конституція та індивідуальні особливості, а якщо руки почали холодніти раптово, з’явилася межа між холодною ділянкою та нормальною, це говорить про розвиток синдрому Рейно. Сам собою цей синдром — не хвороба, але складова багатьох патологічних станів. Подібна ситуація свідчить про спазму суден. Супроводжується цей стан болем.

Лікар зазначив, що при синдромі Рейно між ділянкою рук, що холодіє, і нормальним видно чіткий колірний кордон: до кісточок пальці білі, ніби воскові. У теплі в межах цього кордону шкіра синіє. Решта рук нормальної температури та кольору.

Хухрев звернув увагу і на таку особливість: при синдромі Рейно, що свідчить про наявність будь-якого ревматичного захворювання, холонуть, як правило, лише руки. При цьому кінцівки не обов’язково будуть однаково холодними.

Є такий синдром Рейно, який не є сам собою хворобою, але є складовою багатьох ревматичних захворювань. Чим це відрізняється від звичайних холодних рук – там досить чітко видно кордон. Наприклад, до кісточок пальці стають білі, як воскові, а інша частина руки нормального кольору, і температура у неї звичайна. Як правило, таке різке замерзання супроводжується больовими відчуттями, тобто людині реально боляче, тому що відбувається спазм судин, за яким зазвичай стоїть якась хвороба. У теплі ж пальці починають синіти. Коли чітко видно кордон, холодні руки – це ознака захворювання.