Надмірне споживання продуктів, що містять метіонін жінкою під час вагітності може призвести до розвитку шизофренії у дитини, – випливає з дослідження, опублікованого в журналі Molecular Psychiatry”.

Метіонін – це органічна хімічна сполука, яка міститься природно в продуктах, таких як м’ясо, молочні продукти і бобові. Вчені з Каліфорнійського Університету в Ірвіні (США) в дослідженні на мишах показали, що високий вміст метіоніну в організмі вагітних жінок впливає на зміну експресії генів плода і призводить до виникнення у потомства ознак шизофренії – захворювання з групи психотичних розладів.

Вчені натхненні результатами досліджень, які свідчать про те, що парентеральне введення метіоніну погіршує перебіг захворювання у пацієнтів з шизофренією, вирішили провести кілька експериментів на гризунах. Вагітним самкам впорснули дозу метіоніну, яка в три рази перевищує добову споживання. Спостерігали, що у потомства розвинулися характерні для шизофренії симптоми, які включають в себе: гіперактивність, дефіцит в суспільних відносинах або погіршення пам’яті.

Терапія основними препаратами протипсихічними – галоперидолом і клозапіном – принесла бажані ефекти у піддослідних тварин. Молоді миші, які страждають від симптомів шизофренії, відчули поліпшення функціонування.

– Метіонін є одним з будівельних блоків білка. Не синтезуються нашим організмом, тільки засвоюється. Наше дослідження підкреслює дуже важливу роль надмірного вживання метіоніну під час вагітності у розвитку плоду, що може справляти тривалий вплив на функціонування потомства. Це дуже захоплююча область досліджень, яка, ми сподіваємося, буде далі розглянута, – резюмує співавтор дослідження Амаль Алахкар.