Лікування алергії на арахіс подачею пробіотиків разом з білком виробленим з горіхів дає ефект, що зберігається до чотирьох років, – повідомляє “The Lancet Child & Adolescent Health”.

Харчові алергії – це зростаюча проблема. Протягом останніх 20 років кількість постраждалих від них людей зросла в три рази – приблизно близько 250 мільйонів чоловік. Особливо часто є алергія на арахіс, яка відноситься до особливо небезпечних і викликає багато смертей.

Як показали дослідження під керівництвом проф. Мімі Тан з Murdoch Childrens Research Institute в Мельбурні хороші результати дає терапія, яка полягає в прийомі пробіотику (Lactobacillus rhamnosus) і білка, характерного для арахісу – кожен день протягом 18 місяців.

Читайте також:  Ці 3 добавки підтримують здоров'я кісток та м'язів

Як показали тести, які були проведені через місяць після випробування, 80% дітей були в змозі їсти арахіс без будь-яких симптомів алергії (у контрольній групі, яка отримувала плацебо – лише 4 відсотки). Після чотирьох років цей показник як і раніше становив 70 відсотків (половина дітей їла арахіс регулярно, а решта – рідко).

Як зазначив проф. Тан, вперше метод лікування алергії на арахіс виявився успішним так довго. В даний час австралійська команда хоче дослідити, чи терапія підвищила якість життя дітей.