Вчені знайшли ще одну причину, щоб любити каву вранці. З’ясувалося, що в довгостроковій перспективі напій може принести користь для здоров’я і навіть потенційно знизити ризик розвитку раку печінки.

Відомо, що печінка відіграє першорядну роль в очищенні організму від токсинів. Однак, за словами гастроентеролога Джамілі Вакім-Флемінг з клініки Клівленда, робота цього органу багатьма недооцінюється. Через збої у функції печінки розвивається неалкогольна жирова хвороба, яка може призводити до цирозу, раку і печінкової недостатності, пише Eat This, Not That!.

Хороша новина полягає в тому, що мати значний вплив на стримування цих захворювань може кави. Особливо корисний напій при жировій хворобі, гепатиті С або цирозі. Хоча все це пов’язано зі складними фізіологічними процесами, Вакім-Флемінг підкреслила, що всі переваги кави для печінки зводяться до одного основного факту: кава містить антиоксиданти та інші важливі сполуки, здатні знижувати запалення в організмі.

За словами Вакім-Флемінга, ідеальним вважається чорна кава, оскільки додавання в нього вершків або цукру призводить до збільшення жирових відкладень і стресу для печінки. “Якщо вам не подобається чорна кава, замініть цукор на мед, а замість вершків додайте знежирене або рослинне молоко”, – порадила вона.

Що стосується досліджень, то ряд метааналізів Trusted Source показав, що вживання кави в порівнянні з його відсутністю в раціоні пов’язано з 40-відсотковим зниженням ризику раку печінки. Інші дослідження виявили зниження ризику цирозу на 25-70%.