На частку літніх людей припадає дві третини випадків хвороби Альцгеймера. Це невиліковне захворювання є однією з найпоширеніших форм недоумства, або деменції.

Хвороба викликають білки амілоїд і тау, які у великій кількості накопичуються в мозку. У підсумку вони призводять до його пошкодження, передає Express. В результаті у людини починаються проблеми з пам’яттю.

Відзначається, що це найпоширеніша ознака деменції. Пацієнт не пам’ятає недавні події, все частіше забуває слова і імена, в тому числі рідних. Нерідко люди з деменцією кладуть речі не туди, де вони повинні бути. Так, пульт в мікрохвильовці повинен насторожити.

Читайте також:  Які обстеження потрібно проходити після 30 років

Однак все перераховане вище проявляється, коли захворювання вже досить прогресувало. Помітити хворобу на ранній стадії дозволить звичайна уважність. Потрібно всього лише вчасно вловити зміну в настрої.

Зокрема, люди починають втрачати інтерес до життя. Це перша зміна, яка відбувається при пошкодженні мозку. Уточнюється, що людина не отримує задоволення від повсякденного життя, що можна прийняти за депресію.

Підкреслюється, що апатичність часто є рисою характеру. Тоді говорити про серйозне захворювання не доводиться. Однак якщо такий настрій з’явилося з віком, то про це варто задуматися і зробити діагностику. Вона дозволить попередити деменцію і уповільнити розвиток хвороби.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News