Вчені з Австралії довели, що вітамін В3 може запобігти аборту і вродженим вадам плода. За даними світової науки, це відкриття є проривом, який може значно знизити смертність та кількість дітей, які народжуються з дефектами.

Вчені з австралійського Victor Chang Institute в ході дослідження, яке тривало 12 років виявили, що вітамін B3 або ніацин, може мати велике значення для правильного розвитку плоду.

Одне витікає з іншого

Відкриття пов’язано з іншим, щодо хімічної речовини НАД (нікотінамідаденіндінуклеотід). Це нуклеотид, який виробляється живими організмами і відіграє ключову роль у виробництві енергії, ремонтах “помилок” у коді ДНК і клітинному диханні. Австралійці довели, що його недоліки сприяють неправильному розвитку органів у плода, і, як наслідок, вроджених вад і навіть викиднів.

Читайте також:  Усі ми іноді щось забуваємо. Коли варто звертатися до лікаря через це

Проведені ними тести показують, що вживання вітаміну В3 під час вагітності може ці недоліки виправити і тим самим захистити плід перед захворюваннями, пов’язаними з недоліками в його організмі.

“Це відкриття має потенціал, щоб значно скоротити у всьому світі число викиднів і дітей, народжених з вродженими патологіями. І я не перебільшую”, – підкреслює генетик Саллі Дунвуд, яка є співавтором дослідження.

На слід цієї залежності вчені прийшли, вивчаючи генетичний матеріал отриманий від батьків дітей, які народилися з вродженими дефектами. Виявилося, що частина матерів і батьків, має мутацію, яка негативно впливає на вироблення НАД.

Читайте також:  Вчені дізналися, чим корисна середземноморська дієта
Миші на службі науки

Подальші експерименти були проведені на мишах. Показали, що гризуни з такою ж мутацією також народжують мертве або серйозно хворе потомство. Коли мишачим матерям стали давати невеликі кількості ніацину, стан здоров’я наступних приплодів було вже кращим, а дієта, багата вітаміном D3 призвела до того, що миші народжувалися здорові.

Поки що, крім чотирьох сімей, тести були проведені тільки на тваринах. Це означає, що на остаточне підтвердження істинності цього відкриття прийдеться ще почекати.

Тому, незважаючи на те, що вже визнають їх у світі науки “самим важливим відкриттям з моменту фолієвої кислоти”, вчені не дають поки точних відомостей про те, яку саме дозу ніацину, повинні приймати в день вагітні жінки.

Читайте також:  Коли найкраще чистити зуби: до сніданку чи після

Замість цього рекомендують стандартні добавки і вживання в їжу продуктів, багатих на вітамін B3, який можна знайти в основному в м’ясі і зелених овочах.

Тест на вагітність, але інший

Між тим, дослідники з Австралії, які здійснили це захоплююче відкриття, мають намір зосередитися на розробці тесту, який допоможе виявити у вагітних жінок дефіцит нуклеотиду НАД – він повинен працювати так само, як і тести на вагітність, які потребують брання проби сечі або крові.