Високий рівень холестерину підвищує ризик розвитку стенокардії, гіпертонії, інсульту та інших захворювань, пов’язаних з кровообігом. При цьому часом ознаки цього стану практично не помітні.

За словами лікарів, вказати на генетичну схильність до високого холестерину можуть ксантоми-м’які жовтуваті освіти на шкірі. Вони зазвичай з’являються на задній частині п’ят або на кісточках пальців. Освіти бувають дрібними або виростають до семи сантиметрів. Деякі шишки з’єднуються і утворюють великі нарости, пише Express.

Такий стан шкіри буває при сімейної гіперхолестеринемії (СГХС). Це спадкове захворювання, для якого характерні високий рівень холестерину і ризик серцевих захворювань – іноді і при здоровому способі життя.

Читайте також:  Медики: Зловживання кавою негативно впливає на щитовидну залозу

Це виникає через дефектний ген, що впливає на те, як клітини виводять холестерин з крові. Зазвичай рецептори ЛПНЩ транспортують холестерин з печінки в клітини і тканини організму. У людей з СГХС може не вистачати цих рецепторів, через що холестерин накопичується в крові.

Іншими ознаками цього підвищеного рівня холестерину є опухлі сухожилля на пальцях кисті або на п’яті, а також опуклі блідо-жовті плями навколо очей і на повіках. Крім того, про такий стан говорить біла облямівка навколо рогівки очей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News