Багато людей, які дотримуються дієти, найчастіше ставлять собі за мету поліпшити зовнішній вигляд, але часто забувають про вплив харчування на здоров’я мозку. Цьому органу лікарі рекомендують приділяти стільки ж уваги, як і серцю або кишечнику.

Якщо основу раціону становить нездорова їжа, в організмі може виникнути запалення, яке призведе до різних проблем, включаючи когнітивні порушення. Експерти назвали найгірші харчові звички, небезпечні для здоров’я мозку.

Виключення вуглеводів

Хоча відмова від цукру в раціоні може позитивно позначитися на здоров’ї мозку, виключати вуглеводи з раціону різко не рекомендується. “Якщо ваше тіло не адаптоване до кетозу, відмова від вуглеводів може призвести до нестабільного рівня цукру в крові і навіть епізодів гіпоглікемії. Це може викликати затуманення свідомості, сплутаність і навіть короткочасний непритомність”, – пояснив доктор медицини Димитар Маринов.

Читайте також:  Ці продукти знижують ризик раку простати

Надмірне вживання алкоголю

Алкоголь негативно впливає на весь організм, включаючи мозок, розповіла лікар-дієтолог Меліса Мітрі. “Вживання занадто багато алкоголю з часом може вплинути на рівень нейротрансмітерів, які є хімічними посередниками, які допомагають клітинам мозку спілкуватися”, – додала вона.

Пропуск прийомів їжі

Мозок використовує 20% енергії, яку організм отримує з їжі. Коли людина пропускає сніданок, обід або вечерю, організм переходить в компенсаторний режим, щоб спробувати виробити глюкозу для мозку і збалансувати рівень цукру в крові до безпечного. Це може проявлятися у вигляді втоми, збудження і нездатності сконцентруватися, пояснила лікар-дієтолог Ліз Віоснік. Для здоров’я мозку важливо снідати протягом години після пробудження, а потім кожні 3-4 години протягом дня.

Читайте також:  Чотири проблеми із травленням, які говорять про те, що печінка майже не функціонує

Багатозадачність під час їжі

Любителі обідати за робочим столом і виконувати при цьому інші функції обманюють свій мозок, змушуючи його втрачати зв’язок зі шлунком. Через це сигнал про ситість не надходить, що може негативно позначитися на рівні цукру в крові, додала Віосник.

Недостатнє споживання вітаміну B12

Вітамін B12 захищає нервові клітини і допомагає виробляти нейротрансмітери, пояснила доктор медицини Елізабет Уорд. Симптоми дефіциту речовини включають погану пам’ять, сплутаність свідомості, депресію і недоумство. При відсутності лікування дефіцит вітаміну може призвести до незворотного пошкодження нервів, додала вона.