У США група вчених з Мічиганського університету склала ТОП-20 продуктів, що викликають залежність. Слід враховувати, що бажання смачно поїсти може зробити людину «рабом їжі» через зайву гастрономічну вибірковість.

Вчені попереджають про неприпустимість переїдання, воно пов’язане з вживанням продуктів на шкоду собі. Потрібно вміти сказати їжі “ні”. Перелік відкриває піца, дана страва є дуже приємною по відчуттях у роті і має ефект швидкого звикання.

Далі слідує шоколад через його унікальні смакові якості. Чіпси завдяки харчовим добавкам мають гострий смак, який подобається багатьом гурманам. Далі йдуть морозиво і печиво, їх ефект підкріплюється відчуттям солодкого смаку.

Картопля-фрі і бургери разом з газованою водою складають комплекс фастфуду, вони також мають ефект прихильності. Експерти відзначили торти і тістечка. У ТОП-20 включили сир, бекон і смажену в паніровці курятину. У список увійшли шаурма, стейки і яйця. Перелік замикають желейні цукерки, кекси з родзинками і різні горіхи.

Глава наукової групи Діана Робінсон підкреслює, що не слід занадто прив’язуватися до їжі, що володіє ефектом звикання і перетворює людину в «раба їжі». Люди на емоційному рівні часто «заїдають» стрес «чим-небудь смачненьким», через що з’являється зайва повнота.