У США Національний інститут здоров’я опублікував результати дослідження, в якому повідомив, що стійкі фарби і засоби для випрямлення волосся збільшували ризик розвитку раку грудей на 8 і 30% відповідно.

Результати роботи американських фахівців прокоментував завідувач науковою лабораторією хіміопрофілактики раку та онкофармакології НМІЦ онкології ім. М. М. Петрова Володимир Беспалов. За його словами, і раніше були дослідження, що показують, що фарби для волосся при тривалому застосуванні підвищують ризик і раку грудей, і інших пухлин.

– Коли ними користувалися вагітні жінки, у їхніх майбутніх дітей в дещо підвищувалася ймовірність розвитку раку мозку та інших відділів нервової системи, а також раку нирок, опорно-рухового апарату і лейкозів. Не дивно, що схожою дією володіють і засоби для випрямлення волосся, — сказав професор.

Читайте також:  Спорт, генетика та переоцінка калорій

Він додав, що “наявність в них канцерогенів, як і в фарбах, цілком ймовірна”. Причому мова йде про тривале використання цих засобів.

За даними ряду досліджень, в складі більшості фарб для волосся містяться особливі речовини – вторинні аміни. Їх головна небезпека в тому, що при реакції з різними сполуками в повітрі, наприклад, з тютюновим димом, вони виділяють велику кількість потужних канцерогенних сполук.

Найнебезпечніше те, що вторинні аміни можуть «осідати» на шкірі голови, причому на довгий термін – місяці і навіть роки, і при цьому неважливо, як давно людина використовувала фарбу.