ГоловнаНовини Здоров'яНайкорисніші продукти для регенерації печінки

Найкорисніші продукти для регенерації печінки

Часто можна почути про те, що для регенерації клітин печінки потрібно вживати в їжу певних продуктів. Проте, лікарі відзначають, що чудо-продуктів, які б дійсно сприяли швидкому відновленню клітин печінки, – не існує.

Печінка

За словами фахівця, лікаря гастроентеролога-гепатолога Сергія Вялова, якісь конкретні продукти не можуть відновлювати печінку, але в той же час правильне харчування дозволяє уповільнювати негативні фізіологічні процеси, що ведуть до хвороб цього органу. Зокрема, зазначив експерт, покращувати потенціал печінки до регенерації (печінка – один з небагатьох органів з властивістю самовідновлення) можуть продукти, що містять багато амінокислот і білків.

Крім того, для підтримки активних функцій печінки, в тому числі пов’язаних з регенерацією, корисна кава.

Читайте також:  Лікарі попередили про небезпеку засмаги для певних груп людей

«Існує величезна доказова база, що якщо печінка хворіє, то вживання цих продуктів буде сприяти зменшенню фіброзу, тобто кількість рубцевих волокон після пошкодження печінки ставатиме менше», – поділився даними гепатолог.

В’ялов пояснив, що при відсутності протипоказань до вживання кави з боку інших органів, для оздоровлення печінки можна випивати до трьох чашок цього напою в день. Проведені до сьогоднішнього дня наукові дослідження показали, що кофеїн підвищує вироблення потрібних ферментів, які перешкоджають розвитку цирозу.

«Печінка має здатність до регенерації, але цей процес можливий, тільки якщо не їсти і не пити нічого шкідливого. Крім того, регенеруючі процеси можливі, якщо печінка не заражена гельмінтами або вірусами», – сказав на додаток лікар.

Читайте також:  Учені показали найточнішу 3D-модель коронавірусу: як виглядає

Інший вчений, лікар-гастроентеролог Віталій Румянцев також поділився думкою про те, що може допомогти відновити функції печінки. За словами дослідника, регенеруючу дію на клітини печінки можуть надавати омега-3 і полінасичені жирні кислоти, джерелом яких є риб’ячий жир. Дані речовини експериментально підтвердили свою здатність відновлювати структуру мембран клітин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News