Насичена жирними продуктами дієта представляє для здоров’я людини меншу небезпеку, ніж раціон, який містить велику кількість вуглеводів. До такого несподіваного висновку прийшли американські дослідники з Університету Огайо.

 

Вчені з США з’ясували, що рівень жирів у крові не підвищується разом з кількістю жирних продуктів в раціоні, однак це відбувається при збільшенні прийому вуглеводів. Тривалий час насичені жири демонізувалися лікарями та нутриціоністами, які запевняли, що збільшення вмісту жирних продуктів в дієті людини призводить до хвороб серця.

Однак ці десятиліття гоніння на жир повинні бути припинені, як з’ясували американські вчені. Вони встановили, що для здоров’я людини безпечно з’їдати в три рази більше жирних продуктів, ніж це зараз рекомендовано медиками багатьох розвинених країн. Відкриття американських дослідників означає, що люди можуть перестати так наполегливо уникати масла, сиру, м’яса і вершків, які можуть стати частиною здорового способу життя.

Вчені попросили групу добровольців пробувати самі різні дієти. На свій подив, вони виявили, що збільшення споживання насиченого жиру не підвищує рівень жиру в крові. Виявилося, що організм людини спалює насичений жир так само швидко, як енергію. На противагу цьому, коли в раціоні людей підвищувалася кількість вуглеводів, то в кровотоці збільшувався вміст небезпечних жирних кислот. А ось це якраз пов’язано з небезпекою розвитку діабету 2 типу та хворобами серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЖИРНА ЇЖА ЗАХИЩАЄ ВІД ОЖИРІННЯ

НЕНАСИЧЕНІ ЖИРНІ КИЛОТИ

ОМЕГА-6 ЖИРНІ КИСЛОТИ