З віком стежити за харчуванням потрібно особливо ретельно. Є кілька простих продуктів, які допоможуть зберегти здоров’я на довгі роки.

Як вважають фахівці, людям після 50 років важливо дотримуватися в харчуванні кількох основних правил. У раціоні має бути досить білка, клітковини, корисних жирів. При цьому рекомендується знижувати калорійність, використовуючи більше дієтичних продуктів. Третина раціону повинні представляти фрукти і овочі, а ще 15% рекомендується приділяти злакам.

У вашому меню обов’язково повинні бути листові овочі, такі як шпинат, салат, щавель, а також всі види капусти. Це не тільки прекрасні джерела клітковини, вітамінів і мінералів, але також і багаті необхідними антиоксидантами продукти. Наприклад, містяться в листових овочах лютеїн і зеаксантин допомагають зберегти зір, захищаючи сітківку від вікової дегенерації. А найголовніше, що листові овочі і капуста дуже різноманітні і не набриднуть вам.

Читайте також:  У квартиру краще не заходити у взутті: 4 причини, важливі для здоров'я

В якості хорошого джерела білка можна використовувати квасолю та інші бобові. Як показують дослідження, регулярне вживання квасолі допомагає регулювати рівень цукру в крові і знизити кількість поганого холестерину. Єдиний виняток-консервована квасоля. З нею варто бути обережніше через високий вміст натрію.

У вашому меню обов’язково повинні бути кисломолочні та інші ферментовані продукти, наприклад, тофу і квашена капуста. Ці продукти допоможуть підтримувати мікрофлору кишечника, що дуже важливо для збереження здоров’я. Крім того, в молочних продуктах міститься необхідний кальцій і унікальні амінокислоти.

Обов’язково потрібно вживати оливкову олію. Можна включити в раціон і інші корисні олії: лляну, гарбузову, але оливкова, мабуть, найоптимальніший варіант. У цій олії величезна кількість вітаміну Е і корисних жирів. Як показують дослідження, користь від фруктів і овочів вище, якщо їх їсти з невеликою кількістю олії. Справа в тому, що деякі вітаміни є жиророзчинними і засвоюються разом з жирами.

Читайте також:  Ожиріння збільшує ризик високого цукру в крові у 7 разів

Які ще продукти потрібно включити в меню? Яблука, вівсянку, вишню, рибу і морепродукти, цільнозерновий хліб, горіхи і насіння, томати.