У повсякденному житті існує багато факторів, що впливають на появу болів у спині – включаючи ті, яких легко можна уникнути за більш уважного ставлення до здоров’я.

Частково відповідь на запитання, чому болить спина, дає генетика. Дослідження близнюків свідчать: приблизно на третину біль у спині є спадковою проблемою. Крім того, ми всі стаємо піддані їй більшою мірою в міру збільшення віку.

Проте багатьох поширених причин болю в спині можна уникнути.

Тяжкості: носіння, підняття. Звичка носити важку сумку на одному плечі може негативно відбиватися на стані спини – правильніше носити рюкзак, одягнений на обидва плечі. При піднятті ваги потрібно згинати в колінах розставлені ноги, інакше люмбаго не уникнути.

Читайте також:  Дієтолог назвала найкращі продукти для прискорення метаболізму після 50 років

Відсутність фізичних вправ. Слабкі нетреновані м’язи корпусу тіла є однією з типових причин болю у спині у сучасних людей, каже медик.

Постійне сидіння. Коли людина щодня годинами сидить на стільці, м’язи спини атрофуються і хвороблива напруга може стати хронічною, попереджає фахівець.

Зайва вага. При надлишку маси тіла ребра зазнають занадто великих навантажень, що створюють додаткову напругу для спини і призводить до її суглобів до передчасного зносу.

Тривале керування автомобілем. Професійні водії можуть підтвердити: постійні вібрації при їзді утворюють тиск на міжхребцеві диски. Найкращим захистом від цього є сильні м’язи корпусу, рух та перерви.

Читайте також:  Деякі продукти можуть бути корисними для зниження тиску в спеку

Стрес. Багато людей недооцінюють вплив стресу та психоемоційної напруженості на спину. Тим часом це сильно шкодить хребту, тоді як періодичний відпочинок від шуму і метушні допомагає спині відновлюватися.

Невідповідний раціон. Цукор, фаст-фуд з високим вмістом жирів і високим ступенем переробки, пристрасть до м’яса – нездорові звички в їжі також ушкоджують кістки, сприяють остеопорозу та болю в спині. Протидіяти цьому можна, вживаючи кальцій із молочних продуктів та зелених овочів.