Всі фрукти і ягоди приносять певну користь організму. Включаючи їх в раціон, можна бути впевненим в отриманні великої кількості мікроелементів, необхідних для міцного здоров’я.

Лікар-дієтолог, фахівчиня Техаського Центру спортивної медицини Бена Хогана Емі Гудсон впевнена, що особливо корисними є ягоди. “Вони багаті клітковиною, вітаміном С і флавоноїдами, які є потужним антиоксидантом”, – пояснила медикиня.

Наприклад, одна чашка малини або ожини містить вісім грамів харчових волокон, що є 32% від добової норми, згідно з даними Американської асоціації серця. Клітковина покращує здоров’я кишечника і допомагає в травленні.

Більш того, антиоксиданти в ягодах мають омолоджуючі властивості, які, як заявляють вчені, можуть допомогти прожити більш довге життя. Справа в тому, що антиоксиданти захищають клітини від вільних радикалів, які викликають окислювальний стрес і можуть привести до розвитку хронічних захворювань, таких як рак або хвороби серця, говориться в дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America.

Читайте також:  Яку кашу краще їсти восени, розповіла експертка

Однак Гудсон зазначає, що найкориснішою ягодою, на її погляд, є чорниця через більш високу антиоксидантну здатність. У журналі Nutrients говориться, що чорниця містить поліфеноли, здатні уповільнити старіння клітин.

“Ці ягоди настільки універсальні, що включати їх в раціон не складе труднощів”, – підкреслює Гудсон. Так, чорницю, за її словами, можна додавати в пластівці, йогурт або кашу, змішувати з соками або смузі і є окремо від усього.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News