Німецькі вчені з Інституту когнітивної психології та нейрофізіології імені Макса Планка в Лейпцигу провели дослідження, яке показало, що тренування мозку призводить до утворення нових нервових клітин. Експерти висловлюють надію, що їх відкриття може допомогти пацієнтам з неврологічними розладами.

Для поточного дослідження було вивчено вплив двох різних типів інтерфейсів «мозок — комп’ютер» (BCI) на головний орган центральної нервової системи випробовуваних. Добровольці були розділені на групи, завдання першої полягала в тому, щоб представляти рухами руками або ногами, що пов’язано з активацією певних областей. Інші учасники отримали завдання, адресовані зоровій корі: розпізнавати і вибирати букви на екрані. До і після відповідних експериментів випробовуваних досліджували за допомогою МРТ.

Читайте також:  Ці рослинні олії викликають запалення та підвищують ризик утворення тромбів

Результати показали, що у візуальному дорученні були отримані хороші результати з самого початку, але вони не поліпшувалися з подальшим навчанням. З іншого боку, звернення до рухової системи мозку призвело до інших висновків. Були виявлені вимірні зміни в тих областях, які використовувалися для відповідних завдань – і як у візуальній, так і в руховій.

«Інтенсивні тренування впливають на пластичність мозку, яка передбачає здатність головного органу центральної нервової системи змінюватися в залежності від його використання. При цьому розрізняють функціональну і структурну варіації. Про останню говорять, коли мова йде про зміну або навіть новоутворення нервових клітин. У зв’язку з чим можна сміливо сказати – тренування мозку призводить до утворення нових нервових клітин», – підсумували вчені.

Читайте також:  Чорношкірий, білий чи азіат? Вчені порівняли ймовірність смерті від різних причин трьох рас

Терапевтичні можливості методу буде вивчені в подальших дослідженнях. Залишається відкритим питання про те, чи будуть ці зміни відбуватися, якщо випробувані не отримають зворотного зв’язку через систему BCI, додали експерти.