Фахівці ВООЗ назвали найнебезпечнішу інфекцію в світі, але її можна успішно лікувати.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що в усьому світі потрібно терміново вжити заходів щодо профілактики туберкульозу і боротьби з цією хворобою, так як її визнали найнебезпечнішою в світі. Згідно зі статистикою, в минулому році від туберкульозу померли більше півтора мільйонів чоловік, а такий діагноз був поставлений десяти мільйонам.

Туберкульоз успішно лікується, за останні 20 років кількість заражень щорічно скорочується на 2%, а медики врятували від смерті майже 55 мільйонів чоловік. Але смертність все одно залишається високою, особливо, у країнах, де є прогалини в діагностиці цієї хвороби на ранній стадії.

За даними ВООЗ, туберкульоз є найнебезпечнішим інфекційним захворюванням, причому, навіть у порівнянні з ВІЛ. Справа в тому, що туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, що робить його набагато більш заразним. Але і це не всі проблеми – в останні роки зростає число хворих, у яких розвивається резистентна форма, при якій традиційні методи лікування не дають потрібного результату.

На сьогоднішній день носіями туберкульозу можуть бути до 25% населення планети. Це не означає, що всі вони захворіють протягом життя, але такого ризику виключати не можна. Тому медики закликали колег у всьому світі якомога уважніше ставитися до лікування і профілактики цієї хвороби.