Дефіцит сну може виявитися головним фактором розвитку цілого ряду хвороб. З них медики виділяють чотири, найбільш небезпечні в своїх наслідках для організму.

Зокрема, дослідження, яке проводилося науковцями Чиказького університету, показало, що у людей, які мало сплять протягом тривалого часу, починають розвиватися ожиріння і діабет. За словами вчених, у людей, що спали по чотири години, в крові збільшувалася концентрація жирних кислот, що знижують здатність організму регулювати рівень цукру.

Крім того, дефіцит сну може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань. Так. за даними, які були озвучені на конгресі Європейського кардіологічного товариства, у чоловіків, які погано сплять, ймовірність інфаркту міокарда перевищена в 2,6 рази, ймовірність інсульту – в 1,5 рази.

Також систематичний недосип пов’язаний з високим ризиком хвороби Альцгеймера, про це, наприклад, свідчать результати дослідження вчених з Університету Джона Хопкінса. Вчені відзначають, що у пацієнтів, які скаржаться на поганий сон, в головному мозку спостерігається збільшена кількість бета-амілоїдних відкладень, які можуть бути причиною хвороби Альцгеймера, так і прискорювати її розвиток.

Наявні сьогодні наукові дані вказують на зв’язок нестачі сну з розвитком виразкового коліту – запального захворювання слизових оболонок кишечника. Було встановлено, що ризик даного захворювання підвищувався, якщо сон тривав до шести годин і менше.