Вчені припускають, що люди, які відчувають себе молодше своїх реальних років, дійсно довго можуть бути моложавими і розраховувати на довголіття.

Певною мірою ефекту омолодження може бути результатом певного способу мислення і сприйняття світу. В інтерв’ю норвезького психолога прозвучала думка про те, що “у людей, які сприймають старіння як можливість для особистісного зростання, здоров’я в 70, 80 і 90 років міцніше, ніж у тих, для кого старість – це безпорадність і занепад”.

У свою чергу, видання The Guardian повідомляє, що ряд досліджень підтверджують вплив сили думки на психологічне і фізичне здоров’я людей. Вчені констатують, що “між позитивним світоглядом і довгою тривалістю життя є зв’язок”.

За словами дослідниці Рагнхільд Нес Банг (Інститут громадської охорони здоров’я), коли людина психологічно задоволена, відчуває позитивні очікування або вірить у свої здібності, це корелює з поліпшеними показниками серцебиття і кровотоку.

Дані Школи громадської охорони здоров’я при Єльському університеті свідчать, що оптимістичне сприйняття свого віку, відсутність скепсису по відношенню до старіння продовжують життя людини в середньому на сім років. З подібним оптимізмом вчені, зокрема, пов’язують збереження хороших когнітивних функцій і захист від хвороби Альцгеймера.

Крім того, позитивне сприйняття свого віку і старіння краще мотивує людей підтримувати себе у формі, стежити за собою, що вносить свою лепту в ефект омолодження.