Дослідники з Фінляндії, що представляють Національний інститут соціального забезпечення і охорони здоров’я, повідомили про те, що може зіпсувати здоров’я людям, що знаходяться в аеропорту. Про їх роботу розповіла The Independent.

Більшість людей, хворих після авіаподорожей, звинувачують кондиціонери на борту літаків, – але в реальності, відзначають вчені, найчастіше зараження відбувається ще до посадки на борт.

Знявши проби з поверхонь тих предметів аеропорту Гельсінкі, до яких особливо часто торкаються пасажири, автори проекту встановили: найбруднішими і найбільш небезпечними для здоров’я людей є пластикові контейнери в зонах огляду, куди містяться особисті речі та взуття мандрівників. Згідно з вердиктом вчених, ці контейнери більш заразливі, ніж унітази в громадському туалеті.

Читайте також:  Найбільш шкідливі продукти для сніданку назвала експертка

«Щодня до кожного з контейнерів торкаються порядку декількох сотень пасажирів. Контейнери становлять найбільшу небезпеку, але дотик до них неминучий», – констатували фахівці.

Дослідники додали, половина всіх шкідливих вірусів, які були виявлені ними в результаті перевірки в аеропорту, знаходилася саме на пластикових контейнерах, що використовуються при огляді на митному контролі.

До цього вчені з Американського коледжу кардіологів висловлював думку про те, що місце в літаку біля вікна значніше підвищує ризик розвитку тромбозу глибоких вен, ніж місце біля проходу. З’ясувалося, що пасажири, які сидять біля вікна, рідше встають і розминаються, щоб не турбувати тих, хто сидить поруч. Але тривале сидіння погіршує кровообіг і сприяє утворенню тромбів.

Читайте також:  Як алкоголь впливає на сон

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News