Хоча одне тільки слово «потовиділення» викликає у багатьох бридливу реакцію, не кажучи про реальний процес, цей природний механізм виконує важливі функції і необхідний для підтримки здоров’я. Чому ж він неоднаковий у всіх, і хтось потіє сильніше?

Іноземні фахівці випустили своєрідну пам’ятку про потовиділенні. У ній вони відзначають, що потовиділення є індивідуальним процесом, оскільки кожна людина володіє власним порогом перегріву організму. Якщо врахувати, що піт виділяється тілом з метою охолодження, неважко зрозуміти, чому при різних «стандартах» перегріву піт виділяється з різною інтенсивністю: комусь потрібно більше, а комусь менше.

«Рівень потовиділення у кожної людини залежить від багатьох факторів і не завжди говорить про порушення здоров’я або прихованих захворюваннях», – зазначили експерти.

Серед буденних причин, що впливають на силу потовиділення, вчені виділили раціон харчування, емоційний стан людини, рівень споживаного алкоголю, прийом ліків, фізичну активність.

У деяких випадках потовиділення стає не просто підвищеним, а патологічно рясним – це гіпергідроз. З даною проблемою необхідно звертатися до лікаря, оскільки тільки спеціальні аналізи можуть допомогти знайти справжню причину гіпергідрозу. Є кілька способів вирішити цю проблему, наприклад, контрастний душ, спеціальні охолоджуючі мазі, ботокс.