Японські вчені отримали підтвердження того, що прийом кількох гарячих ванн в тиждень ефективно запобігає ризик розвитку найнебезпечніших судинних патологій – інсульту та інфаркту.

«Досить 5 разів на тиждень прийняти гарячу ванну, щоб захистити своє серце від інфаркту, а судини – від інсульту. Максимальний оздоровчий ефект досягається при температурі води 41°С», – повідомили японські фахівці з Ehime University.

Цей висновок був зроблений вченими після проведення експерименту за участю майже 900 чоловіків і жінок. Добровольці приймали ванни у середньому по 12 хвилин.

Заміри та аналіз біохімічних показників роботи організму в такі моменти показали: гаряча вода сприяє покращенню в кровопостачання міокарда, зниження артеріального тиску. За словами лікарів, звичка ніжитися у ванні допомагає купірувати процеси, що ведуть до неприємного явища затвердіння стінок артерій, підвищує загрозу утворення тромбів і закупорки судин.

Показово, що дані, отримані фахівцями з Японії, узгоджуються з нещодавно опублікованими результатами дослідження вчених з Брістольського університету (велика Британія), які свідчать: відвідування сауни від 4 до 7 разів на тиждень на дві третини знижує ризик розвитку інсульту (чого не відбувається при більш рідкісних візити в сауну).

Найдивовижніше, але наукові спостереження також виявили, що люди, які регулярно приймають гарячу ванну, в меншій мірі піддаються впливу стресів, а також частіше правильно харчуються в порівнянні з людьми, які цього не роблять.

Джерело: МедікФорум