Гінеколог Євгенія Назимова перерахувала продукти, які завдають найбільшої шкоди репродуктивній системі та порушують гормональний баланс.

Харчування має величезне значення, і навіть здорова людина через згубні харчові звички може серйозно нашкодити сама собі.⠀⠀

«Перше, що треба виключити, — це всі готові промислові продукти, які містять консерванти, барвники, антиокислювачі. Загалом різні Е-добавки», – каже експерт.

Ці продукти збивають обмін речовин, гормони страждають насамперед.⠀

Прибираємо повністю цукор. Причому не тільки той, що додаємо в чистому вигляді в чай, а й прихований, що міститься в продуктах, які ми їмо. Ви здивуєтеся, але він присутній у макаронах, картоплі та хлібі.

Будь-які вуглеводи організм зчитує, як цукор! Намагайтеся, щоб вуглеводів у вашому харчуванні не було більше, ніж білків та жирів.

Надлишок цукру – це прямий шлях до інсулінорезистентності, яка безпосередньо пов’язана з роботою яєчників.

Мінімізуємо, а краще виключаємо трансжири – це ковбаси, сосиски, маргарин і таке інше. Інакше не уникнути порушень обміну ліпідів. У результаті постраждає метаболізм естрогенів – для жіночого здоров’я це вкрай небажано.

І відмовляємось від шкідливих звичок. Це не лише алкоголь та куріння, а й загалом харчові звички. Уважно стежте за тим, що й у яких кількостях ви відправляєте у свій організм.