Нутриціолог Ольга Угрюмова пояснила, через що виникають проблеми з волоссям і про що вони свідчать.

Ресурси на підтримку волосся та нігтів у здоровому, гарному стані наш організм виділяє за залишковим принципом. Коли всі потреби закриті, те, що залишилося, йде на волосся та нігті. Тобто якщо з ними є проблеми (випадають, погано ростуть, обламуються, січуться), це говорить про те, що організму не вистачає ресурсу.

На стан волосся безпосередньо впливають патології щитовидної залози, дефіцит заліза та білка в організмі, проблеми з печінкою та жовчним міхуром, а також стрес.

«Коли ми говоримо про здоров’я волосся, важливо розуміти, що догляд — це 20% успіху, а 80% — це стан всього організму, який дзеркає наше волосся», — каже експерт.

На стан волосся дуже сильно впливає стан шкіри голови та м’язи волосяних цибулин. Якщо м’язи постійно напружені (наприклад, людина відчуває страх чи бажання всіх контролювати), через це перенапруга погіршується кровопостачання, отже волосся отримує менше поживних речовин. Зокрема, через це вони можуть повільніше зростати.

Через порушення вуглеводного обміну в організмі відбувається збій у роботі сальних залоз, якщо вони починають працювати активніше (це відбувається при надлишку інсуліну), волосся швидко жирне, має несвіжий вигляд, немає блиску.

Як бачите, стан волосся – це індикатор здоров’я всього організму. І якщо у вас є проблеми з волоссям – це сигнал, що потрібно розглядати проблему глибше та вирішувати її у компексі.