Гепатологи попереджають, що одним із ранніх симптомів хворого стану печінки є сплутаність свідомості – за його правління у повсякденному житті потрібно звертатися до лікаря.

Коли лікарі говорять про хвору печінку, то найчастіше мають на увазі жирову хворобу органу, яка може розвинутися внаслідок шкідливих звичок – зловживання алкоголем чи нездоровою їжею, нестачі руху та інших. Особлива небезпека жирової хвороби печінки в тому, що коли вона виникає, орган може не просто зазнавати ожиріння, але і більш руйнівних процесів – запалення, фіброзу, цирозу.

Що також характерно: хвора печінка може довго не заявляти про себе яскравими симптомами, доки не розвинеться глибоке ураження органу. Тим не менш, «існують деякі попереджувальні знаки, які можуть проявитися в повсякденному житті – одним з таких симптомів, що вказують на хвору печінку, є сплутаність свідомості», – повідомив British Liver Trust (Британський фонд печінки).

Хвора печінка губить серце «періоди розумового збентеження, забудькуватості, різкої зміни настрою або стан мозкового туману можуть бути показовими в тих випадках, коли є захворювання печінки».

Якщо печінка пошкоджена, то вона не може належним чином очищати кров від небажаних речовин, і це призводить до накопичення токсинів у мозку – таким чином виникають неблагополучні когнітивні симптоми.

Інші можливі ознаки хворої печінки:

  • Втрата апетиту, ваги.
  • Пожовтіння очей та шкіри (жовтяниця).
  • Набряки в області кісточок та живота.
  • Сонливість.
  • Блювота з кров’ю або кров у стільці.