Існує напій, який підвищує больовий поріг і тим самим робить людину менш сприйнятливою до больових синдромів. Дослідження групи американських вчених під керівництвом психолога Бурела Гудвіна з Університету Алабами показало: покращувати здатність переносити біль ефективно допомагає вживання кави.

Як змогли переконатися фахівці, кофеїн насправді виробляє досить потужний ефект знеболювання, – це властивість напою підтвердилося експериментально. Вченими була зібрана група добровольців, при цьому автори проекту уважно вивчили пристрасті людей щодо напоїв. З цих учасників окремо відібрали завзятих любителів кави – тих, хто щодня вживав близько 170 мг кофеїну (дві чашки).

Потім дослідниками були проведені тести, які дозволяли визначати ступінь переносимості болю учасниками експерименту. Зокрема, в область передпліччя людей впливали нагрівальним приладом з різним ступенем тиску і температури – аж до такого, який учасники вже не могли витримувати. В результаті, за словами вчених, їм вдалося встановити, що «больовий поріг дійсно підвищується при регулярному споживанні кофеїну в певній його кількості».

Читайте також:  Вживання енергетичного напою перед тренуванням збільшує ризик тромбозу

Паралельно вчені з’ясували, що знеболюючий ефект кави має місце навіть з урахуванням інших факторів, здатних впливати на чутливість до болю, наприклад, таких як куріння і секс.

Больовий синдром вважається однією з найбільш актуальних проблем охорони здоров’я: за найскромнішими підрахунками, щороку на купівлю знеболюючих засобів, як безрецептурних, так і тих, які продаються під суворим контролем витрачаються мільйони доларів. Автори роботи припускають, що вживання кави може стати одним з простих способів вирішити проблему, оскільки кофеїн впливає на саму причину болю.

Джерело: МедікФорум