Вчені з Нідерландів, представляють Медичний центр Університету Еразмуса в Роттердамі уклали, що жертвами деменції, хвороби Паркінсона або інсульту ризикують стати кожна друга жінка і кожен третій чоловік. Результати дослідження, яке показало це, опублікував Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry.

Масштабне дослідження тривало з 1990-го по 2016 рік, його учасниками стали 12 тисяч людей, чоловіків і жінок віком від 45 років. В ході всього проекту медики ретельно контролювали стан здоров’я всіх учасників, відстежуючи і фіксуючи будь-які зміни в їх самопочутті.

За період дослідження померли понад п’ять тисяч (5 291) осіб. До моменту смерті у 1 489 чоловік була діагностована деменція (майже 80 відсотків з них страждали хворобою Альцгеймера). Ще 1 285 осіб пішли з життя в результаті інсульту, а 263 людини захворіли паркінсонізмом. 3 260 осіб з числа померлих не мали неврологічних порушень.

Читайте також:  Коли екран телефону може принести користь організму

Фахівці з’ясували, що жінки у віці після 45 років в більшій мірі (в порівнянні з чоловіками) схильні до ризику неврологічних розладів. Зокрема, виявилося, що для жінок ризик постраждати від неврологічного захворювання в цьому віці становить 48%, тоді як для чоловіків – 36%. Також розрахунки показали, що жіноча стать сильніше схильний до розвитку недоумства.

“Представниці жіночної статі виявилися більше схильні до деменції: 25,9% проти 13,7% у чоловіків. Але при цьому чоловіки частіше страждають від інсультів в ранньому віці», – констатували автори проекту.

За словами вчених, у всіх піддослідних, отримали неврологічні діагнози, спостерігалися гіпертонія, підвищений рівень холестерину, діабет другого типу, проблеми з серцевим ритмом. Таким чином, ці симптоми можна вважати передумовами розвитку більш серйозних захворювань.

Читайте також:  Чого не можна робити при безсонні

Джерело: МедікФорум