Певну частоту вживання спиртних напоїв можна вважати ознакою алкоголізму. Про це розповів психіатр-нарколог Івері Кизицький.

Він зазначив, що алкоголізм, якщо він вже сформований, не лікується зовсім. У цьому випадку мова йде про хронічну прогресуючої і часто рецидивуючої формі захворювання. При цьому, підкреслив медик, можна лише досягти ремісії.

За словами Кизицького, алкоголізм-це вживання спиртного частіше, ніж раз на два тижні в будь-якій кількості. “Можна страждати алкоголізмом, не маючи наслідків-все залежить від людини”, – додав лікар в інтерв’ю Lenta.ru.

Нарколог пояснив, що, якщо одним алкоголь не заважає продовжувати трудову діяльність, то інші стикаються з погіршенням якості життя вже через деякий час після вживання спиртного. “Наприклад, людина постійно свариться з кимось або порушує закон”, – додав Кизицький.

За словами лікаря, регулярне вживання спиртного в результаті не призводить ні до чого хорошого. “Ви ж знаєте, як виглядає залежна від алкоголю людина, яка вже опустилася. Це не трапляється в один день, до цього треба прийти”, – підкреслив він і додав: “у кожного своя дистанція: у кого – один рік, у кого – десять”.

При цьому Кизицький розповів, що фактори, що впливають на формування алкогольної залежності, можуть бути різними. Мова в цьому випадку йде і про сімейне оточення, і про заробіток.

Крім того, фахівець зазначив, що розпивання спиртного на самоті – це ще не ознака серйозної стадії алкоголізму. “Це означає, що людина шукає допомоги і лікується, як вміє”, – пояснив Кизицький. “Це тривожний дзвіночок – навіщо б людина пила, якщо все добре? Але це ще, можливо, не алкоголізм”, – уточнив лікар.