Якщо вам діагностували підвищений рівень холестерину, включайте до свого раціону більше рослинних продуктів.

Накопичення «поганого» холестерину ЛПНЩ у крові тісно пов’язане з розвитком серцевих захворювань, у тому числі смертельно небезпечних. Коли в крові накопичується дуже багато холестерину, він може поєднуватися з іншими речовинами і формувати «пробки», що блокують коронарні артерії.

Один із способів знизити рівень холестерину – внести відповідні зміни до раціону. Зокрема, за словами медика, одними з найефективніших природних антихолестеринових засобів є продукти, що містять хімічну речовину, яка називається глюкорафаніном.

«Дослідження показують, що продукти, які містять вищі рівні глюкорафаніна, наприклад, броколі можуть сприяти зниженню рівня холестерину ЛПНГ у крові на кілька відсотків».

Фахівець пояснила, що глюкорафанін допомагає регулювати обмін речовин в організмі. Коли його клітини перевантажуються занадто великою кількістю жиру та цукру, вони починають перетворювати цей надлишковий матеріал на холестерин. Потрапляючи в організм людини, глюкорафанин перетворюється на іншу речовину сульфорафан, яке зупиняє процес виробництва холестерину.

Крім броколі, продуктом, що містить високий рівень глюкорафаніна, є цвітна капуста та пророщені паростки. Вживати рослинні продукти корисно приготовленими на пару. Примітно, що сульфорафан, який синтезується в організмі завдяки одержуваному з ними глюкорафаніну, не тільки допомагає знижувати холестерин, але й здатний запобігати росту ракових клітин, вивільняючи антиоксиданти.

“Ще один чудовий продукт, що допомагає знижувати підвищений холестерин, – це авокадо”.

Дослідниками виявили, що вживання одного авокадо на день протягом шести місяців може значно знизити рівень холестерину ЛПНГ.