Терапевт Марина Константинова розповіла про запалення серця, яке може розпочатися через перенесений людиною грип.

Перенесений свинячий грип може призвести до запалення у серцевому м’язі, а також в оболонці серця, заявила в інтерв’ю лікар Константинова.

«Серед ускладнень свинячого грипу зустрічаються запалення серцевого м’яза та оболонки серця, наприклад, перекардит та міокардит», – розповіла медик про можливі наслідки грипу.

Також Константинова повідомила про інше ускладнення, можливе після грипу, розмовляючи з URA.RU. Під впливом вірусу H1N1 уражаються, стаючи більш ламкими, кровоносні судини. В результаті підвищується ризик судинних ушкоджень та виникнення кровотеч.

Одним із найнебезпечніших наслідків грипу терапевт назвала вірусну пневмонію, до якої приєднуються підвищена температура тіла, синюватий відтінок шкіри. При цьому погіршується дихання, виникають задишка, знижується вміст кисню в організмі, з’являється кашель, що містить мокроту, з мокротинням.

“Якщо швидко не розпочати лікування пневмонії, то це може призвести до утворення респіраторного дистрес-синдрому (розвиток набряку легені) з можливим летальним кінцем”, – попередила фахівець.