Довголіття може здаватися чимось важкодоступним, але продовжити роки свого життя цілком можна шляхом ведення здорового способу життя. Лікарі звертають увагу, що збільшити тривалість життя можна і за допомогою деяких щоденних звичок.

Зокрема, медики рекомендують чистити зуби двічі на день зубною пастою, що містить фтор, а також використовувати зубну нитку або міжзубну щіточку. Це допоможе запобігти передчасному ураженню зубів, позитивно позначиться на загальному стані організму і дозволить продовжити роки Вашого життя.

Здоров’я порожнини рота має пряме відношення до загального стану організму, тому фахівці радять уважно ставитися до чищення зубів і робити це не тільки за допомогою класичної зубної щітки, але і зубної нитки, пише видання Daily Express з посиланням на результати дослідження, опублікованого в Journal of Periodontal. “Це (проблеми з зубами – ред) може призвести до поганого засвоєння їжі, болів, можливо, навіть до більш високого ризику серцевих захворювань та інсульту”, – стверджують автори дослідження.

Основний висновок, до якого прийшли медики, полягає в тому, що використання зубної нитки і міжзубних щіток знижує ризик ішемічної хвороби серця (ІХС) і захворювань серця. Зокрема, важка інфекція, що вражає ясна-пародонтит, має тісний зв’язок з ІХС, стверджують фахівці. Крім того, поганий стан зубів збільшує ризик бактеріальної інфекції в кровотоці, що, в свою чергу, також може позначитися на стані серцевих клапанів.