Вчені виявили спосіб впливу на мозок, за допомогою якого можна підвищити сміливість і позбутися страху. Це стало можливим за рахунок постійного відстеження активності мозку в режимі реального часу.

Вчені розробили метод, що змінює функціонування мозку таким чином, щоб знищити страхи і підвищити впевненість в собі. Очікується, що ця технологія може бути використана для лікування психологічних станів на зразок посттравматичного стресового розладу, фобій і тривожності.

Технологія поки на ранньому етапі розвитку, і японські вчені намагаються точно визначити, як саме вона працює. Цілком можливо, що методика виявиться неефективною для кожної людини. Але дослідники вже опублікували результати своєї роботи в надії на те, що інші експерти допоможуть поліпшити цю процедуру. Вона представляє з себе комбінацію штучного інтелекту і МРТ-сканування.

Вчені з’ясували, що функціональна магнітно-резонансна терапія дозволяє в режимі реального часу відстежувати активність мозку, яку потім можна порівнювати з попередніми сканами.

Наприклад, мозок людини з арахнофобією або боязню павуків буде реагувати дещо по-іншому на картинку з тарантулом, ніж людина, яка цією фобією не страждає. Коли в ході експериментів їх автори давали матеріальну винагороду добровольцям, то з часом це допомогло позитивним чином посилити зв’язки мозку, так що при появі знову картинок з павуком жертви Арахнофобії їх вже не боялися, пише The Daily Mail.