Продукти з високим вмістом розчинної клітковини, білка і корисних жирів, що допомагають втратити вкрай шкідливий для здоров’я вісцеральний жир на животі. Про це повідомляється в публікації Express.

Вісцеральний жир – це форма жирової тканини в області живота, яка лежить глибоко під поверхнею, накопичуючись поблизу життєво важливих органів, таких як кишечник і печінка. Наявність такого жиру сприяє розвитку резистентності до інсуліну (і діабету 2 типу), хвороб серця, деяких видів раку.

Водночас, ведучи здоровий спосіб життя, можна зменшити шкідливий вісцеральний жир на животі.

«Факти свідчать про те, що збільшення споживання здорової їжі може принести величезну користь для спалювання жиру», – наводиться в статті експертна думка.

Читайте також:  Лікар назвав вітаміни для захисту від зниженого тиску

Зокрема, для боротьби з вісцеральним ожирінням необхідно вживати продукти з високим вмістом розчинної клітковини. Цей тип клітковини, яка вбирає воду і утворює гель, зменшує кількість калорій, які організм поглинає з їжі. Обсерваційне дослідження за участю більше 1100 людей показало: кожні додаткові 10 грамів розчинних волокон знижували приріст жиру на животі на 3,7 відсотка протягом п’ятирічного періоду.

Продукти з високим вмістом розчинної клітковини включають сушені боби, овес, вівсяні висівки, рисові висівки, ячмінь, цитрусові, яблука, полуницю, горох і картопля, нагадали фахівці.

Що стосується споживання білка, численні обсерваційні дослідження показують, що люди, які їдять більше білка, як правило, мають менше жиру в черевній порожнині, ніж ті, хто дотримується харчування з низьким вмістом білка. За словами вчених, високе споживання білка збільшує вивільнення гормону повноти PYY, який знижує апетит і перешкоджає повноті.

Читайте також:  Названо продукти, які можуть зменшити ризик розвитку діабету другого типу

У вигляді джерел білка вони рекомендують такі продукти, як пісне м’ясо, птицю, рибу, яйця, йогурти, насіння і горіхи, бобові, соєві продукти (тофу).

Окремо за свою здатність зменшувати кількість вісцерального жиру в області живота була фахівцями виділена жирна риба, містить не тільки багато білка, але і кислоти омега-3. Зокрема, в їжу корисно вживати лосось, тунець, сардини, скумбрію і форель.

Однак, крім корекції раціону, для оптимальної втрати вісцерального жиру також важливо включати в свій розпорядок дня фізичні вправи. Для боротьби з вісцеральним жиром Harvard Health рекомендує регулярно займатися фізичною активністю помірної інтенсивності не менше 30 хвилин в день, а деяким людям і до 60 хвилин в день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News