Коли справа стосується сніданку, традиційною стравою вважається вівсянка. Однак експерти радять також звертати увагу на інші види каші, які принесуть організму не меншу користь.

Однією з них є просо. Хоча в світі вирощують різні сорти культури, найбільш поширеним є Pennisetum glaucum. Вважається, що просо з’явилося в Африці приблизно 10 тис. років тому, а пізніше поширилося по Азії і Близькому Сходу. Як і інші злаки, пшоно є хорошим джерелом вуглеводів і клітковини, а також різних вітамінів і мінералів. До теперішнього часу вчені довели кілька корисних властивостей цієї каші.

Для серця

Дослідники з Університету Кентуккі виявили зв’язок між цільнозерновими продуктами та запобіганням ризику серцевих захворювань. Одним з найбільш корисних може бути пшоно через високий вміст в ньому магнію. Цей мінерал допомагає знижувати артеріальний тиск, а також ризик інфаркту та інсульту, особливо в разі атеросклерозу, розповіли вчені.

Читайте також:  Зміцнить здоров'я у будь-якому віці: найкорисніші види меду

Крім того, високий рівень клітковини в пшоняної каші допомагає боротися з “поганим” холестерином. Дослідники довели, що харчові волокна допомагають виводити його з організму, а також можуть сприяти підвищенню рівня ліпопротеїнів високої щільності.

Для кишечника

Просо може допомогти поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту, говориться в дослідженні, опублікованому в Journal of Range Management. Зокрема, злак допомагає знизити газоутворення, усунути здуття живота і спазми.

При діабеті

Через низький глікемічний індекс пшоно позитивно впливає на стан людей з діабетом. У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Plant Science, просо також згадується як дієтичний продукт для боротьби з ростом цього захворювання в усьому світі.

Читайте також:  Пол Маккартні поділився секретами відмінного самопочуття у 80 років