Вчені виявили, що тривале використання антибіотиків може збільшити ризик розвитку колоректального раку протягом наступних 5-10 років через зміну мікробіоти кишечника.

До такого висновку фахівці прийшли після порівняльного дослідження 40 тис. випадків злоякісної пухлини, зареєстрованих шведськими вченими.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of the National Cancer Institute, люди, які приймали антибіотики більше шести місяців поспіль, мали на 17% вищий ризик розвитку раку висхідної ободової кишки.

“Результати показують, що існує безліч причин для обмеження прийому антибіотиків. Хоча часто така терапія необхідна і рятує життя, в разі менш серйозних захворювань, які можна вилікувати без антибіотиків, вони не тільки викликають розвиток резистентності бактерій, але, як показує це дослідження, можуть збільшити ризик раку товстої кишки в майбутньому”, – пояснила одна з авторів роботи Софія Харлід.

Незважаючи на те, що під час дослідження були перевірені тільки пероральні препарати, Харлід зазначила, що внутрішньовенні ліки цього типу також можуть вплинути на мікробіоту кишечника.