Взимку організм людини змушений витрачати більше енергії на зігрівання тіла. Відповідно, потрібно більше їжі, щоб цю енергію отримати. Крім того, вона повинна бути більш поживною. Однак це не означає, що морози виправдовують вживання жирної, часто шкідливої їжі. За словами дієтолога Парваті Менон, сім корисних і доступних всіх продуктів допоможуть залишатися здоровим і не хворіти до весни.

Першим фахівець назвав солодку картоплю. Відзначається, що хоча цей продукт і містить більше крохмалю, ніж звична нам картопля, він також сповнений поживними речовинами. Так, солодка картопля багата клітковиною, а й калієм. Крім того, він відомий тим, що зміцнює імунітет, зменшує запалення в організмі і налагоджує травлення.

Читайте також:  Певні вуглеводи знижують ризик діабету 2 типу та хвороб серця

Ще один крохмалистий овоч, необхідний в зимовому раціоні, – ріпа. Вона є відмінним джерелом антиоксидантів, які знижують ризик раку. Також плід ріпи багатий вітаміном К, а листя – вітаміном А.регулярне вживання цього продукту покращує здоров’я серця, зміцнює кістки і також допомагає налагодити травлення, пише MSN.

Багате джерело заліза, білка, кальцію і безлічі інших вітамінів для здоров’я і імунітету – фініки. Не менш корисними не тільки взимку, але і цілий рік вважаються горіхи. Особливо виділяють мигдаль і волоські. Вони збережуть здоров’я нервової системи взимку, підвищують чутливість до інсуліну і сприяють оздоровленню серцевої системи завдяки високому вмісту вітаміну Е і омега-жирів.

Читайте також:  Еректильна дисфункція: 5 продукти, які допоможуть впоратися з недугою

Як і раніше найкращим сніданком і безперечно корисним продуктом залишається овес. У ньому багато поживних речовин, особливо важливих в холодну пору року. Так, вівсянка заповнює необхідність організму в цинку, який підвищує імунітет, і розчинних волокнах, важливих для здоров’я серця і травлення.

Завершують список необхідних взимку продуктів броколі і цвітна капуста. Хрестоцвіті овочі важливі для імунітету, так як вони багаті вітаміном С. А він, як відомо, грає важливу роль в боротьбі із застудою.

Також дієтолог зазначив, що не варто забувати і про фізичні навантаження. Вони важливі для здоров’я і імунітету не менше, ніж харчування. Якщо ж все-таки з’явився нежить і біль в горлі, то варто негайно звернутися до лікаря. Він призначить лікування, яке запобіжить важкий перебіг хвороби і ускладнення.

Читайте також:  У чому різниця між розчинною та нерозчинною клітковиною