Терапевт Оксана Драпкіна розповіла про нетипові ознаки серцево-судинних захворювань. Вона зазначила, що більшість людей вважає підвищення артеріального тиску першим і основним симптомом хвороб серця, однак, як правило, цей стан свідчить про вже запущений процес. Драпкіна перерахувала деякі неочевидні симптоми серцевих захворювань, на які слід звернути увагу.

Реакція на холодне повітря

Якщо при вдиханні холодного повітря, ви відчуваєте гострий біль в грудях, це привід звернутися до кардіолога. Лікар зазначила, що цей симптом є одним з найбільш тривожних.

Біль у животі

Абдомінальна форма інфаркту часто супроводжується нудотою, блювотою і болями в животі. Також слід звернути увагу, якщо з’являється біль, іррадіює в руку, ногу або щелепу. Обстеження потрібно особливо в тому випадку, якщо біль не проходить при зміні положення тіла, пише РГ.

Неприємні відчуття в грудній області

За словами Драпкіної, будь-які неприємні відчуття в грудях можуть свідчити про проблеми з серцем. Якщо ви відчуваєте тяжкість, здавлювання або печіння в грудній області, це може говорити про початок серцевого недуги.

Задишка і страх смерті

Терапевт зазначила, що особливу увагу слід звертати на задишку, яка з’являється в стані спокою. Страх смерті також, за словами Драпкіної, є частою ознакою серцевих захворювань.

Лікар також згадала спадкові фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань і порадила проходити регулярне обстеження у кардіолога. Особливо це стосується людей, у яких найближчі родичі у віці до 60 років стикалися з інфарктами, раптовою зупинкою серця або інсультами.