При погіршенні самопочуття, підвищенні температури і появі інших симптомів коронавірусу необхідно відразу ж звертатися до лікаря. Краще в той же день. В іншому випадку підвищуються шанси на те, що постковідний синдром буде протікати у важкій формі.

Про це заявила лікар-терапевт Людмила Лапа. За її словами, в кожному лікуванні COVID-19 є “вікно”, приблизно тиждень, коли людина при правильній схемі дій одужує швидше. Якщо ці терміни порушені, починається процес хронізації, слабшає імунітет, а інтоксикація стає все більше.

“Іноді люди хворіють днів десять, і тільки потім викликають лікаря, коли вже криза, слабкість, інтоксикація. Самолікування при ковіде – це катастрофа. У цій ситуації може бути дуже важкий постковідний синдром, реакція непередбачувана”, – пояснила Лапа. Вона впевнена, що ті, хто переніс захворюванням в легкій формі і недооцінюють небезпеку COVID-19, роблять серйозну помилку, передає радіо Sputnik.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Вона заявила, що неправильно займатися самолікуванням і відкладати похід до лікаря. “Деякі пацієнти приходять і кажуть, що у них був ковид, вони хворіли місяць, але нічого не приймали, тільки противірусні препарати. Це в корені неправильно: без належного лікування невідомо, яка буде реакція імунної системи далі, як розвинеться постковідний синдром”, – підкреслила лікар.

Вона також зазначила, що в такій ситуації боротися з постковідним синдромом доведеться довше. Його лікують і три місяць, і довше. Він може проявлятися постійними головними болями, проблемами з шлунково-кишкового тракту, нирками, суглобами. На думку Людмили лапи, все це наслідки недолікованого коронавірусу.

Читайте також:  Лікар назвав продукти, які допоможуть позбавитися болю в суглобах цієї осені