Крім необхідності у профілактичних оглядах у офтальмолога виникають ситуації, коли слід оперативно звернутися за медичною допомогою. Фахівці перераховують випадки, коли потрібно записатися на прийом до лікаря максимально швидко.

Є як мінімум дві такі ситуації, зазначають експерти Американської академії офтальмології (AAO).

  1. Підозра на очну інфекцію. Будь-яка така інфекція небезпечна, оскільки може призвести до серйозних ускладнень, аж до сліпоти.
  2. Обов’язково звертайтеся за невідкладною медичною допомогою після гострої травми ока. Офтальмолог допоможе вилікувати потенційно серйозні ушкодження.

Також є кілька змін, пов’язаних із зором та очима, які не можна ігнорувати. Оперативно зверніться до лікаря, якщо помітите будь-який із цих симптомів.

  • Зміна зору або його раптова нечіткість можуть виявитися ознакою того, що буде потрібно лікування такого стану, як катаракта, вікова дегенерація жовтої плями, захворювання сітківки.
  • “Мушки” або спалахи в очах можуть сигналізувати про відшарування сітківки.
  • Роздвоєння зображення іноді супроводжує системні захворювання головного мозку або пошкодження нервів. Точний діагноз поставить лікар.
  • Особливо небезпечна раптова втрата зору. Навіть якщо вона тривала кілька секунд, не тягніть і покажіться офтальмологу.