Велика кількість вуглеводів в раціоні краще обмежувати по ряду причин. Тут відзначаються зайва вага, порушення травлення і скачки цукру в крові. Однак можливі і більш серйозні наслідки.

З ними зіткнулася 65-річна колишня вчителька з Великобританії, пише Daily Mail. Жінка чотири роки жила з невиразною промовою, а також пересувалася за допомогою двох тростин. Її стан постійно погіршувався.

За цей час вона відвідала не одного лікаря. Терапевт сказав жінці, що у неї менопауза. Аналізи у невролога також не дали ніяких результатів. В результаті колишня вчителька звернулася до місцевого центру атаксії. Там їй і поставили діагноз. Виявилося, що у жінки був стан, відомий як глютенова атаксія.

Відзначається, що це досить поширена реакція імунітету на глютен. Симптоми схожі з ознаками інсульту. Так, спостерігається утруднена мова і порушення моторних функцій, можливий параліч.

Професор Маріос Хаджівассіліу порадив жінці дотримуватися безглютенової дієти. Як поділилася жінка, її самопочуття відразу покращилося. Зокрема, вперше за довгий час вона змогла ходити без тростин.

При цьому мова жінки як і раніше залишиться невиразною, так як клітини мозочка вже сильно пошкоджені. Хаджівассіліу пояснив, що дієта допомагає лише в 80% випадків. В інших-вона безсила, так як багато змін незворотні.

“Глютенова атаксія руйнує клітини мозочка: частини мозку, відповідальної за рух, і якщо це триватиме протягом тривалого періоду, симптоми стануть незворотними”, – сказав професор.