Боротьба з брудом і… здоров’ям! Ще не так давно наші бабусі використовували лише один засіб для миття посуду і прання одягу – це всім відоме господарське мило. Можливо, цей універсальний засіб не так добре справлявся з покладеними на нього функціями, проте шкода від господарського мила була мінімальною.

З роками ми поступово звикли до комфорту і стали більш вимогливі. Порошок повинен очищати від будь-яких забруднень, а миючий засіб для посуду не тільки має ідеально справлятися з жиром, але також і оберігати шкіру рук від сухості.

І, дійсно, якість побутової хімії сьогодні стала на порядок вищою. Етикетки порошків і інших миючих засобів рясніють хитромудрими «активними формулами» та іншими хімічними добавками, які знищують бруд наповал. Однак разом з брудом повільно знищується і наше здоров’я. Лікарі б’ють на сполох і зростання кількості алергії, шкірних і респіраторних захворювань безпосередньо пов’язують, в тому числі, і з використанням побутової хімії.


дерматити

Пральні порошки

Практично у всіх пральних порошках містяться особливі компоненти – поверхнево-активні речовини (ПАР). ПАР активно борються з брудом, ефективно звільняючи від неї тканини, однак, разом з тим, вони стають причиною безлічі захворювань.

Читайте також:  Замучив кашель — швидке та ефективне лікування

Відзначено, що ПАР можуть накопичуватися в клітинних оболонках, тим самим вони порушують цілісність клітини, а також сповільнюють обмінні процеси. У зв’язку з цим багато вчених вважають, що ПАР можуть стати причиною появи зайвої ваги, від якої позбутися буде не так-то легко.

Крім того, в порошках містяться такі отруйні речовини, як формальдегід і хлор. Ці речовини можуть викликати алергічні реакції і захворювання дихальних шляхів. Відзначено, що навіть після «суперполоскання» шкідливі хімікати залишаються на одязі і повільно отруюють ваше тіло.

Засоби для миття посуду

Чи знаєте ви, що миючі засоби повністю не вимиваються з посуду? У дрібних порах на наших тарілках, кружках та іншому посуді затримується деяка кількість активних компонентів миючих засобів. Тому разом із їжею ви часто вживаєте і шкідливі продукти хімічної промисловості.

Читайте також:  Какие продукты помогают восстановиться после инсульта?

Як і пральні порошки, миючі засоби для посуду містять горезвісні ПАР. Крім того, до їх складу входять поліфосфати, синтетичні барвники, ароматизатори, пропіленгліколь і ряд інших хімічних сполук, які виводять з ладу роботу наших внутрішніх органів, в першу чергу – шлунково-кишковий тракт.

дерматити

Засоби для чищення поверхні: ванна, туалет, скло, джеркала, кераміка

Практично всі засоби для миття туалету і ванни містять в собі їдкі речовини, а також дезінфікуючі, бактерицидні компоненти. Фенольні та крезольні сполуки можуть викликати шлунково-кишкові розлади, а також ниркові захворювання. Крім того, часте використання дезінфектантів в кінцевому підсумку призведе до того, що в вашому домі оселяться більш агресивні мікроорганізми.

А в рідинах для миття вікон міститься отруйний спирт – ізопропанол, який є токсичним для печінки, подразнює шкіру, а також завдає шкоди роботі шлунково-кишкового тракту, нервової системи та нирок.

Окремо варто сказати і про аерозолі – освіжувач повітря в наших туалетах. В них міститься нітрит і бензонат натрію, які можуть спровокувати цироз печінки, паркінсонію і навіть недокрів’я! Крім того, кожне впорскування аерозолю в атмосферу – це лепта в безперервний процес збільшення озонових дір у атмосфері.

Читайте також:  Транспортувати інваліда колясочника: допомога та перевезення
Натуральні порошки без ПАР

Напевно, ніхто не буде в захваті від вищеописаної чистоти. Виникає закономірне питання: а що ж робити? Тут, до речі, знову доречно повернутися до витоків, і застосувати «бабусині» рецепти для підтримки чистоти в будинку. Слава богу, господарське мило все ще продається на наших ринках, і мийний засіб для миття посуду ми вже можемо замінити милом.

Вікна досить протерти вологою ганчіркою, а водяні розводи можна прибрати відомим дідівським способом – газетою або будь-яким іншим тонкошаровим папером.

Для прання можна використовувати натуральні порошки, до складу яких не входять ПАР та інші шкідливі компоненти. А унітаз і ванну можна чистити звичайною содою. А від нальоту рятує оцет: налийте в унітаз або ванну оцет і змийте через деякий час.

Михайло Хецуріані