Залізо – це мінерал, який допомагає переміщати кисень в крові. Також він бере участь в інших важливих процесах в організмі. Його нестача може привести до серйозних проблем зі здоров’ям, в тому числі анемії.

Також при низьких показниках цього елемента людина стає менш витривалою, пише Lifehack. Крім цього, у нього знижується гемоглобін і когнітивні функції, з’являється дратівливість. Ще одна причина звернути увагу на рівень заліза в організмі – сон. Нормальний рівень цього мінералу в крові позбавляє від безсоння і занепокоєння вночі.

З рівнем заліза в організмі пов’язаний і імунітет. Справа в тому, що цей елемент допомагає нейтралізувати токсини в організмі. Також він запобігає їх потраплянню в тіло ззовні, тобто з навколишнього середовища. При цьому необов’язково приймати добавки з мінералом. Його можна отримати і з продуктів.

Читайте також:  Зміни в дієті можуть різко знизити ризик розвитку деменції в 9 разів

Згідно з даними Medical News Today, чоловікам необхідно в день всього 8 мг заліза, а жінкам – від 8 до 18 мг. Відзначається, що це не так вже й багато, так як деякі продукти можуть легко забезпечити денну норму елемента за один прийом їжі. Так, мінералом багаті:

  • консервовані молюски – 85 гр містять 26 мг заліза;
  • збагачена залізом вівсянка – 100 гр забезпечують близько 25 мг;
  • біла квасоля – одна чашка дає 21 мг;
  • шпинат – одна чашка дає 6,5 мг.

Крім того, велика кількість заліза міститься в темному шоколаді, яловичій печінці або фарші, відвареній сочевиці або нуті, твердому тофу, тушкованих помідорах, печеній картоплі і смаженому кеш’ю.

Читайте також:  Ці 4 види м'яса найкорисніші