Гінеколог-ендокринолог Євгенія Назимова назвала найважливіші для збереження жіночого здоров’я вітаміни.

Для балансу та здорового перебігу всіх процесів у жіночому організмі необхідно завжди тримати в нормі вітамін D, вітаміни групи B (а саме – B6, B9, B12) та вітаміни-антиоксиданти A, E, С.

«Вітамін D також називають „D-гормоном“ через те, що за структурою він дуже схожий на статеві гормони. І також, як гормони, цей вітамін впливає на різні процеси в організмі людини», – говорить експерт.

Цей вітамін необхідний нам для здорового обміну речовин, профілактики ожиріння та інсулінорезистентності. Що стосується жіночого здоров’я, він сприяє злагодженій роботі яєчників, впливає на гормональне тло, а також благотворно впливає на репродуктивні функції.

Сьогодні популярна думка, що дефіцит вітаміну Д є у всіх. Однак, це не так. Тому, перш ніж розпочати прийом, обов’язково здайте аналіз виявлення дефіциту. Якщо він виявиться, результати аналізу допоможуть визначити необхідну дозу для прийому.

Стабільний рівень вітамінів групи В – це запорука здоров’я нервової системи.

Також вони потрібні для забезпечення контролю за активністю генів. При дефіциті цих вітамінів організм зможе згладжувати негативні генетичні особливості».

Крім того, брак фолієвої кислоти може спричинити дефіцит гемоглобіну та розвиток анемії.

Запасати про запас ці вітаміни організм не вміє, вони дуже швидко виводяться. Тому побоюватися надлишку не варто. Однак і вживати занадто високі дози теж не потрібно це перевантажує систему метаболізму. Організму доводиться витрачати надто багато сил на виведення надлишку. Вживайте адекватні дозування.

Що стосується антиоксидантів, то вони є головними помічниками нашого імунітету. Саме завдяки цим вітамінам організм може дати відсіч запаленням, токсинам тощо. Крім того, вітамін Е бере участь у гормональній регуляції.

Зверніть увагу, що вітаміни А та Е мають здатність до накопичення, тому контролюйте дози. А ось вітамін С виводиться швидко. Однак безконтрольно приймати його, особливо на постійній основі, також не варто.