Засипання в “золоту годину” ввечері сприяє міцному здоров’ю і довголіттю.

Британський сомнолог Гай Медоуз повідомив про те, що в кінці дня існує період, найбільш сприятливий для відходу до сну – так званий «золотий час». Йдеться про проміжок між 22.00 і 23.00.

Якщо взяти за правило укладатися в ліжко і засипати в цей час, то можна забезпечити себе якісним, здоровим сном, що сприятливо позначиться на здоров’ї в цілому і підвищить шанси стати довгожителем. Детальніше Медоуз розповів про це в статті, опублікованій виданням The Telegraph.

“Якщо ми лягаємо спати набагато пізніше або раніше звичного, це порушує наші внутрішні біологічний годинник або добовий (циркадний) ритм, веде до його розсинхронізації, яка, в свою чергу сприяє порушенням сну, чреватим зносом артерій і ризиком серцевого нападу», – повідомив експерт.

Сомнолог зазначив, що названий ним «золотий час» оптимально підходить для засипання і підтримки природних біоритмів приблизно 80% людей – їх організм «запрограмований» самою природою на те, щоб вкладатися спати в цей вечірній період і прокидатися через вісім годин. Він підкреслив, що дотримання природних добових ритмів організму є однією з найважливіших звичок для збереження здоров’я – зокрема, здоров’я серцево-судинної системи.